Image SpaFrancorchamps

Lopen op het mooiste circuit ter wereld

Lopen op het mooiste circuit ter wereld

Op zaterdag 5 maart 2016 vindt de derde editie van de “Spa-Francorchamps Run” plaats. Ons circuit, dat wereldwijd gekend is voor de beoefening van allerhande gemechaniseerde sporten, verwelkomt jaar na jaar steeds meer andere disciplines of activiteiten, of die nu met sport te maken hebben of niet. Pro memorie: in 2012 werd Euroskills (Europees kampioenschap voor beroepen voor jongeren van minder dan 25 jaar oud) georganiseerd in de paddocks van het circuit. We verwijzen ook nog even naar de Spa Cycling Challenge, die elk jaar plaatsvindt, één week na de Grote Prijs Formule 1, maar ook naar de Cyclocross Superprestige, die aan zijn derde editie toe is in december van dit jaar.

En nu dus gaan moedige joggers op 5 maart eerstvolgend voor het derde jaar op rij de uitdaging aan om de "Raidillon aan de Eau Rouge" te overwinnen.

Vergissen we ons evenwel niet: na een ‘muur’ van het formaat van de Raidillon wacht de lange rechte lijn van Kemmel op weg naar de Combes een ook dat is allerminst een pleziertochtje. Deze rechte lijn, die de Formule 1-piloten afrazen op amper enkele seconden tijd, lijkt een fluitje van een cent, maar het is integendeel ook een schier eindeloos lijkende beklimming. Vervolgens is er de lange afdaling in de richting van de ‘Double Gauche’, met een passage via de bocht van Brussel. Op dit deel van het parcours kunnen de lopers genieten van het prachtige zicht op de Pit Building, de tribunes en de installaties omheen de paddocks. Voor ze evenwel opnieuw voorbij de stands passeren gaan ze naar links, naar andere mythische plaatsen op het circuit: Fagnes, de Campus, de ‘Courbe Paul Frère’, het verschrikkelijke vervolg met de twee bochten van Blanchimont, voor ze aankomen bij de Chicane en uiteindelijk, na 7 km afzien – toch voor sommigen – en intens plezier, het genot ondervinden te passeren voor de grote tribune op de aankomstlijn… of om opnieuw aan te zetten voor nog één of zelfs twee extra rondjes.. en trekken ze andermaal naar de Raidillon, na eerst gepasseerd te zijn via de befaamde ‘épingle de la Source’.

Deze Spa-Francorchamps Run biedt de deelnemers immers drie mogelijkheden : één ronde, twee rondes of drie toertjes rond het circuit! Het wordt puur genieten voor door lopen gepassioneerde mensen!

Voor alle verdere inlichtingen, surf naar www.stichtingloopevenementen.nl/event/spa-francorchamps-run
En op Facebook : www.facebook.com/hardloopevenementen

Retour aux news